/Files/images/dokumenti/Заголовок.jpg

Звіт директора ліцею за 2021-2022 навчальний рік (завантажити)

У відповідності до функціональних обов’язків та на виконання п. 3 наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів», керуючись Примірним положенням про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 № 178, з метою подальшого утвердження відкритої, демократичної, державно-громадської системи управління освітою, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності у школі, що базується на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації, представляю Вашій увазі звіт про свою діяльність у 2021-2022 навчальному році.

У своїй діяльності протягом звітного періоду я як директор школи керувалася посадовими обов’язками, основними нормативно-правовими документами, які регламентують роботу навчального закладу: Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про основні засади мовної політики в Україні», Статутом школи та чинними нормативно-правовими документами у галузі освіти.

Свою роботу та роботу закладу представляю за результатами комплексного самооцінювання відповідно до чотирьох напрямків внутрішньої системи забезпечення якості освітньої діяльності, за якими оцінюють роботу навчального закладу експерти інституційного аудиту, а саме:

  • Освітнє середовище закладу освіти;
  • Система оцінювання здобувачів освіти;
  • Оцінювання педагогічної діяльності педагогічних працівників;
  • Управлінські процеси закладу освіти.

РОЗДІЛ І. ОСВІТНЄ СЕРЕДОВИЩЕ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ

Освітній процес у Авдіївській ЗОШ І-ІІІ ступенів розпочався відповідно до структури навчального року з 01 вересня 2021 року та тривав по 31 травня 2022 року. Навчальні заняття організовані відповідно до розкладу занять, затвердженого директором освітнього закладу та семестровою системою:

І семестр тривав з 01 вересня 2021 року по 24 грудня 2021 року;

ІІ семестр з 10 січня по 31 травня 2022 року.

Однією з важливих умов для освітнього процесу є безпечне та комфортне

освітнє середовище. Освітнє середовище закладу є безпечним та комфортним для учасників освітнього процесу. Ми постійно працюємо над його оновленням та покращенням.

Територія закладу огороджена, убезпечена від доступу стороннього автотранспорту, є достатньо озелененою прибраною, комфортною та безпечною для всіх учасників освітнього процесу. На території закладу є місце для навчання та відпочинку здобувачів освіти (альтанка, спортивні та ігрові майданчики).

Заклад освіти облаштований пандусом для осіб з обмеженими можливостями. Облаштування приміщень закладу не становить загрози травмування учнів та працівників (неслизька підлога, належним чином встановлені меблі у навчальних кабінетах, не загромаджені коридори, сходові клітини). Навчальні кабінети та коридори пофарбовані в яскраві, заспокійливі кольори. Площа класних кімнат відповідає чисельності здобувачів освіти. Педагогічні працівники мають персональні робочі місця та місця для відпочинку. Для учнів початкових класів є кімната відпочинку та релаксаційний куточок, створене в коридорі мотивуюче освітнє середовище. Приміщення закладу має 4 початкові класи та кімнату відпочинку, 12 навчальних кабінетів, комбіновану майстерню, спортивну залу та тренажерний зал, кімната молодіжних дитячих організацій, бібліотека, музейна кімната. Кабінети обладнані засобами навчання відповідно до вимог законодавства та освітньої програми.

Режим прибирання забезпечує чистоту та охайність місць спільного користування, коридорів та навчальних приміщень, спортивної зали.

Утримання туалетних кімнат відповідає санітарним умовам, але шкільні туалети потребують ремонту. Заклад освіти дотримується повітряно-теплового режиму, належного освітлення, має автономне водопостачання, встановлене обладнання та очистки та збагачення складу питної води.

Приміщення для харчування відповідає санітарно-гігієнічним нормам. Посуду вистачає на всіх учасників освітнього процесу. Щоб створити у закладі умови для здорового, якісного харчування, адміністрація школи постійно контролює належний матеріально-технічний стан харчоблоку та їдальні, дотримання санітарно-гігієнічних вимог, засвідчення підписом керівника щоденного меню, щоденний контроль за якістю продуктів, що надходять до їдальні, умовами їх зберігання, дотримання термінів реалізації і технології виготовлення страв. Для реалізації умов здорового харчування в школі організований зручний режим харчування для всіх учнів школи, враховуючи кількість учнів, пропускну можливість їдальні та інші умови закладу, регулярно проводиться моніторинг стану справ у їдальні.

Робоча група НАССР розробила та впроваджує систему НАССР для навчального закладу, постійно здійснює аналіз безпеки та якості харчової продукції, ефективність системи НАССР. Запроваджує процедури для підтримання гігієни, які необхідні для виробництва та постачання безпечних продуктів для споживання дитиною, а також правила поводження з харчовими продуктами. Групою розроблено та забезпечено харчоблок необхідною документацією, яка необхідна для дотримання вимог щодо безпеки та якості харчової продукції.

Заклад освіти підключений до інтернету, що значно покращує освітній процес у школі і дозволяє використовувати всі можливості глобальної мережі Інтернет.

Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, правил поведінки в умовах надзвичайних ситуацій, воєнного стану проводиться відповідно до Законів України, нормативних актів, листів МОН, які регламентують роботу з цих питань. З працівниками закладу та здобувачами освіти постійно проводяться інструктажі, навчання, які фіксуються в журналах. У класних журналах 1-11-х класів відведена сторінка для бесід із правил дорожнього руху, правил протипожежної безпеки, з профілактики отруєння, правил безпеки при користуванні газом, правил безпеки з користування електроприладами, правил безпеки з вибухонебезпечними предметами, правил безпеки на воді та інші виховні заходи з попередження усіх видів дитячого травматизму.

Учителями проводилися інструктажі з безпеки життєдіяльності, що зафіксовано в окремих журналах на уроках фізичної культури, трудового навчання, фізики, хімії, інформатики, біології, під час прогулянок, екскурсій, бесіди з попередження усіх видів дитячого травматизму перед виходом на осінні, зимові та літні канікули. Травматизму серед учнів за 2021/2022 навчальний рік, з вересня 2021 по червень 2022 року не зафіксовано. У 2022/2023 навчальному році педагогічному колективу необхідно продовжити систематичну роз’яснювальну роботу з питань попередження дитячого травматизму та контроль за поведінкою учнів на перервах та під час екскурсій. Приміщення школи забезпечені первинними засобами пожежогасіння. По всій школі розміщенні плани евакуації у разі небезпеки чи аварії. Для попередження виникнення надзвичайних ситуацій в осінньо-зимовий період перевіряється температурний режим, дотримується енергозберігаючий режим роботи школи, перед зимовим сезоном перевіряється система опалення, постійно ведеться очистка від снігу території школи, попередження травм при падінні (посипається сумішшю від льодяної корки).

Класні керівники та вчителі постійно тримають під контролем своїх учнів. На кожному поверсі є чергові вчителі, класні керівники супроводжують та знаходяться разом з дітьми в їдальні. Володіють інформацією про місце знаходження дітей в позаурочний час, залучають до гурткової роботи, в разі потреби відвідують вдома, проводять індивідуальні бесіди з батьками та дітьми.

З метою запобігання травматизму та підтримання порядку на перервах протягом навчального року організовується чергування по школі учнів 8-11 класів та вчителів. Але цей напрямок роботи ще потребує корекції і сумісних зусиль щодо покращення, а саме:

  • класним керівникам потрібно постійно контролювати своїх учнів під час чергування по школі, не перекладати свою відповідальність на інших вчителів;

Протягом 2021-2022 навчального року системно здійснювався контроль за виконанням вимог щодо безпеки життєдіяльності учнів, дотримання правил дорожнього руху, технічної безпеки, протипожежної безпеки під час навчально-виховного процесу та в позаурочний час.

Цілеспрямована робота в закладі спрямована на запобігання жорстокості та насиллю в шкільному середовищі. У листопаді-грудні проведено акцію «16 днів проти насильства», у січні учні 6-8 класів відвідали захід «Школа без булінгу». На сайті школи розміщуються корисні матеріали щодо теми анти булінгу.

Головні завдання підготовки у сфері цивільного захистушколиу2021/2022 навчальному році в основному виконані. У навчальному закладі були затверджені плани основних заходів підготовки цивільного захисту на 2021/2022роки, уточнені Плани дій структурних підрозділів у режимах повсякденної діяльності, підвищеної готовності, надзвичайної ситуації, надзвичайного стану. Основні зусилля у розв‘язанні питань ЦЗ спрямовувалися на організацію навчання учнів та постійного складу навчальних закладів згідно з чинними програмами ЦЗ, навчання їх правилам поведінки та основним способам захисту від наслідків надзвичайних ситуацій, прийомам надання першої допомоги тощо. Підготовка з цивільного захисту учнів школи проводилася під час вивчення курсів «Основ здоров‘я» у 4-9-х класах; предмета –« Захист України» у 10-11-х класах.

Перевірка і закріплення учнями та педагогічним колективом навчального закладу теоретичних знань з ЦЗ, практичних навичок під час дій у екстремальних умовах здійснювалася під час проведення у закладі Дня цивільного захисту (дистанційний формат).

Важливим аспектом збереження здоров’я учнів є створення умов для раціонального збалансованого харчування дітей протягом часу перебування у закладі. Організація харчування учнів закладу регламентується законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах» (зі змінами та доповненнями, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України), іншими нормативними документами.

Згідно з вищезазначеними документами та затвердженого перспективного меню учнів 1-4 класів забезпечено сніданками, ГПД – обідом, учні 5-11 класів – одноразовим гарячим харчуванням. Гаряче харчування учнів відбувається згідно графіку у їдальні. За необхідності, діти забезпечуються дієтичним харчуванням. Щоденний контроль за організацією харчування учнів 1-11 класів здійснюється медичною сестрою з дієтичного харчування.

Навчальний заклад укомплектований кухарем, підсобним робітником та комірником. Поточні ремонти у приміщеннях їдальні та харчоблоку, ремонт та заміна технологічного обладнання, заміна посуду здійснювалася за рахунок коштів засновника. Протягом року адміністрацією закладу та радою закладу здійснювалися перевірки організації та якості харчування.

Необхідними складовими процесу організації харчування у закладі є:

  • видання відповідних наказів;
  • затвердження списку дітей пільгової категорії;
  • відпрацювання режиму і графіка харчування дітей;
  • приймання продуктів харчування і продовольчої сировини гарантованої якості;
  • складання меню-розкладу;
  • виготовлення страв;
  • проведення реалізації готових страв;
  • ведення обліку дітей, які отримують безкоштовне гаряче харчування, а також гаряче харчування за кошти батьків; дітей , які потребують дієтичного харчування;
  • контроль за харчуванням з боку адміністрації, класних керівників, батьків учнів;
  • інформування батьківпід час проведення батьківських зборів про організацію харчування дітей у закладі.

Продукти харчування та продовольча сировина надходять до навчального закладу разом із супровідними документами, які свідчать про їх походження та якість (накладні, сертифікати відповідності, висновки санітарно-епідеміологічного експертизи). Облік дітей, охоплених безкоштовним харчуванням, та за кошти батьків здійснюється класними керівниками. Отже освітнє середовище мотивує здобувачів освіти до оволодіння ключовими компетентностями та наскрізними уміннями ведення здорового способу життя (харчування, гігієна, фізична активність). Я вважаю, що в закладі створені комфортні, безпечні умови для навчання і праці.

РОЗДІЛ ІІ. СИСТЕМА ОЦІНЮВАННЯ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ

На сучасному етапі головним завданням нашого закладу є підвищення якості освіти через упровадження інновацій, сучасних підходів до оцінювання, зокрема формувальне оцінювання, само- та взаємооцінювання, дотримання основних принципів НУШ – дитиноцентризму, педагогіки партнерства, інтеграції предметів.

За останні три роки контингент учнів у нашій школі перебуває у межах 180-200 учнів.

Класи 1 2 3 4 Усього 5 6 7 8 9 Усього 10 11 Усього Разом
Кількість класів на паралелі
Кількість учнів на початок навчального року 15 17 13 21 66 21 20 14 19 23 97 10 9 19 182
Прибуло учнів 1 3 1 1 1
Вибуло учнів 1 1
Кількість учнів на кінець навчального року 16 16 13 20 65 21 23 15 20 24 103 11 9 20 188

На даний час до 1 класу зараховано 17 учнів. У зв’язку із запровадженням карантинних обмежень та військового стану цей навчальний рік був особливим в організації проведення освітнього процесу. Навчання проходило очно так і з використанням дистанційних форм. Варто зазначити, що майже 3 місяці всі навчальні заняття проходили за розкладом в синхронному режимі з використанням платформи Googleclassroom, Viber, Telegram,Всеукраїнська школа онлайн. Дистанційним навчанням було охоплено 100% учнів, з яких 87 % працювали онлайн.

У 2021-2022 н.р. навчалося 179 учнів, з яких атестовано 179 учнів (100%).

Середній кількісний показник рівня навчальних досягнень такий:

Високий рівень —11 учнів (9 %);

Достатній рівень —39 учнів ( 23%);

Середній рівень — 2 учні ( 1,6%);

Початковий рівень – 6 учнів (4,8 %).

Середній якісний показник навчальних досягнень по закладу становить 31%.

У школі І ступеня навчається 62 учні. Але початкова ланка не атестується.

Другий ступінь нараховує 103 учні, якість знань – 57,5%

На високому рівні навчається 10 учнів – 9,7 %, на достатньому рівні навчаються 24 учні —23,3 %. На середній рівень навчаються 65 учнів — 63%. На початковому рівні навчаються 4 учні — 3,8%.

Учнів школи ІІІ ступеня — 20. Якість знань-11,2%. На високому рівні навчається 1учень – 5 %, на достатньому рівні навчаються 4 учні —20 %. На середній рівень навчаються 13 учнів — 65%. На початковому рівні навчаються 2 учні — 10%.

Цього року школу закінчили з високими балами і нагороджені Похвальним листом « За високі досягнення у навчанні» учениці 5 класу Чепурна Марина, Кашич Анастасія, учениці 6 класу Фоторанчук Марія та Корнієнко Ірина, учень 7 класу Дронов Роман, учні 8 класу Волошко Владислава, Немтінов Іван, Сокол Віталіна та учениця 10 класу Сокол Вікторія. А учениці 9 класу Горова Ольга та Симоненко Анастасія отримали з свідоцтвом з відзнакою.

Проаналізувавши стан успішності учнів окремо по класах, робимо висновок, що в кожному класі є резерв учнів, які б могли досягти свого основного рівня.

Відповідно до навчального плану роботи школи за рахунок варіативної складової було 16,5 годин. У 1-4 класах використано 4 години на індивідуальне навчання. В 6 класі проводився курс « Фінансова грамотність споживача» та факультатив з історії « Видатні особи в історії». В 9 класі було використано 1 годину на факультатив з хімії « Хімія живих організмів» , а в 10 -11 класах по 0,5 годин на вивчення факультативу « Захисти себе від ВІЛ» та 1 годину на факультатив з біології « Біохімічні основи життя». Також виділені додаткові години на вивчення української мови та літератури, історії України, англійської мови, географії, хімії.

Особлива увага приділяється вивченню української мови як державної. Головним завданням є підготовка мовно –грамотної людини з високим рівнем комунікативної компетентності. Тому за рахунок варіативної складової збільшено кількість годин на вивчення української мови в 6класі -0,5 години , 9 класі -2 години та 10 класі - 4 години ( поглиблене вивчення)та в 11 класі – 1 година. Учителі української мови використовують додатковий час для підготовки учнів до участі в конкурсах, складання ДПА та ЗНО, а в цьому році до складання МПТ.

Враховуючи те, що більшість учнів обирають для складання ЗНО історію України, і з метою формування інтересу до вивчення історії свого народу, було виділено додаткові години на вивчення історії України у 5,6,8,10-11 класах. А також у 5 класі ( 0,5 годин), 9-10 класах по 1 годині було виділено на вивчення англійської мови з метою якісної підготовки до ДПА у формі ЗНО.

Система оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти в закладі відкрита, прозора і зрозуміла. Здобувачі освіти отримують від педагогічних працівників інформацію про критерії, правила та процедури оцінювання навчальних досягнень. Система оцінювання сприяє реалізації компетентнісного підходу до навчання. Застосовується внутрішній моніторинг, що передбачає систематичне відстеження та коригування результатів навчання кожного здобувача освіти. У закладі впроваджується система формувального оцінювання, спрямована на формування у здобувачів освіти відповідальності за результати свого навчання, здатності до самооцінювання.

Обдарована дитина

Педагогічний колектив школи упродовж року проводив роботу, спрямовану на розвиток в учнів інтересу до знань та формування творчої особистості через:

  • використання інформаційних технологій, моделювання педагогічних ситуацій, методу проектів;
  • виховання компетентної особистості учня для життя в інформаційному суспільстві;
  • поєднання всіх видів діяльності учнів та вчителів для розвитку спільної творчості;
  • формування в учнів стійких мотиваційних установок і застосування набутих знань;
  • організації самоосвітньої діяльності, науково-дослідницької роботи вчителів;
  • впровадження принципу органічного взаємозв’язку навчання та розвитку обдарованих дітей.

Відповідно до Законів України « Про освіту», « Про повну загальну середню освіту» на початку 2021-2022 навчального року наказом по школі «Про організацію роботи з обдарованими здобувачами освіти» було затверджено план роботи з обдарованими дітьми, за яким створювались умови для пошуку, розвитку й педагогічної підтримки талановитих дітей та підлітків, стимулювалося творче самовдосконалення учнів, самореалізація у сучасному суспільстві. Для реалізації шкільної програми з питань роботи зі здібною молоддю в школі створена певна система роботи: щорічно оновлюється банк даних про обдарованих та здібних дітей, з варіативної частини виділені додаткові години для підсилення української мови, історії, англійської мови , факультативи, гуртки.

Звичайно, пандемія внесла свої корективи, тому в цьому році не проводився ІІ етап предметних олімпіад. Та все ж у жовтні відбувся шкільний етап з базових дисциплін, в яких взяли участь 159 учнів.

Учні школи брали участь у Всеукраїнському мовно-літературному конкурсі імені Т.Г.Шевченка, Міжнародному конкурсі знавців української мови імені Петра Яцика, у Всеукраїнському конкурсі учнівської творчості, що проходив під гаслом «Об'єднаймося ж, брати мої!» та участі у МАН.

Виховна робота

В основу організації системи виховної роботи навчального закладу покладено Програму «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів», Концепцію національно-патріотичного виховання учнівської молоді.

В основі виховного процесу Авдіївської ЗОШ І-ІІІ ст. лежить система виховних відносин, що забезпечує взаємодію педагогів, батьків та учнів згідно з суспільно заданими цілями виховання – розквіт духовної сутності людини, яка має стати висококваліфікованим спеціалістом, займати чіткі національні, загальногосподарські позиції, бути активною у громадському житті, відповідальною за моральне становлення себе як особистості. Реалізуючи концепцію освіти, як процес розвитку творчої особистості, педагогічний колектив постійно веде пошук нових педагогічних технологій, що сприяють формуванню середовища, яке розвиває, навчає та виховує. Навчальний заклад працює над методичною темою «Інноваційні технології як провідний напрям організації освітнього процесу в контексті реалізації завдань НУШ». Реалізація основних положень моделі навчального закладу «Школа любові до рідного краю» відбувається шляхом використання навчально-виховних можливостей народознавства та краєзнавства, створення умов для розвитку і творчої самореалізації особистості дитини. Головним документом, який є основою при плануванні і реалізації виховної роботи в школі, є Програма «НУШ» у поступі до цінностей. Вчителі головною метою своєї діяльності вважають виховання гармонійно розвиненої особистості через засвоєння школярами багатої духовної спадщини українського народу.

Ідеалом виховання є всебічно розвинена, компетентна особистість, здатна до самореалізації. А виховання громадянина України – це, передусім, виховання особистості, яка здатна реалізовувати себе повноцінно в усіх сферах життєдіяльності, прагнучи до гармонії, добра, справедливості.

З метою забезпечення прав, свобод та інтересів молоді, формування у здобувачів освіти здатності протистояти булінгу, навичок ненасильницької поведінки, побудови конструктивного діалогу, створення особистої мирної стратегії поведінки в конфлікті, запобігання насильству в учнівському середовищі було проведено ряд заходів протягом навчального року. Постійно проводились інформативні бесіди з превентивного виховання та протидії злочинності серед неповнолітніх осіб. До превентивної роботи були залучені і працівники ювенальної провенції сектору Новгород – Сіверського РВП з профілактичними бесідами і відеофільмами.

Дирекцією школи розроблено комплекс заходів щодо впровадження Концепції національно-патріотичного виховання учнів. Стан реалізації комплексу заходів національно-патріотичного виховання учнів забезпечується використання державної символіки України під час проведення масових заходів. Громадянсько-патріотичне виховання здійснюється як на уроках, так і під час позакласної роботи. Формування громадянина - патріота України, підготовленого до життя, з високою національною свідомістю, виховання громадян, які здатні побудувати громадянське суспільство, в основу якого були б закладені та постійно втілювалися демократія, толерантність та повага до прав людини, особливо зараз під час воєнного стану це набуває ще більшого значення.

Протягом навчального року в школі були проведені ряд показових заходів, відповідно до таких ціннісних орієнтирів:

Ціннісне ставлення до суспільства і держави:

  1. Свято першого дзвоника «Здрастуй, рідна школо!» (01.09)
  2. Загальношкільна лінійка-мітинг до Дня визволення Чернігівщини.(21.09.
  3. Флешмоб до Дня миру «І буде мир…»(21.09)
  4. Спортивні змагання «Козацька святиня української історії»(13.10)
  5. Флешмоб «Що для тебе означає українська мова?(11.11)
  6. Віршований флешмоб до дня пам’яті жертв голодомору «Свічка пам’яті»(26.12)
  7. Конкурсно-розважальна програма : «Збройні сили України –слава, гордість, міць країни!»(06.12)
  8. Флешмоб до дня Соборності «Ми-це Україна!»(21.01)
  9. Віршований флешмоб «Червоніли під Крутами маки»(28.01)
  10. Флешмоб до дня пам’яті Небесної сотні «Ангели пам’яті»(18.02)
  11. Участь у акції телеграм-каналу Підтримай дитину «Подарунок Україні»(01.03)
  12. Флешмоб «20 день війни!Молимось за Україну!»( 08.03)
  13. Виготовлення листівок для Захисників України «Слава ЗСУ»(21.03)
  14. Флешмоб «Місяць війни…»(24.03)
  15. Конкурс малюнків «Все буде Україна!»(05.04.)
  16. Онлайн-виставка малюнків «Хай у наших дітей буде мирне майбуття!»
  17. Відеоролик «День Європи в Україні»(21.05)
  18. Відеофільм до Дня пам’яті жертв політичних репресій «Розстріляне відродження»(18.05)
  19. Відеопрезентація до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу(18.05)
  20. Відеопривітання з Днем вишиванки «Вишиванка- генетичний код нації»
  21. Флешмоб до Дня вишиванки «Вишиванку одягаймо – Україну прославляймо!»
  22. Відеопривітання від учнів школи до Дня Європи в Україні (21.05)
  23. Відеоролик до Дня українських Героїв(25.05)
  24. Вітання зі святом останнього дзвоника від випускників школи та вчителів «Для вас випускники ця надзвичайна мить!»(31.05)
  25. Святкове вручення свідоцтв учням 11 класу: «Випуск 2022»(24.06)
  26. Відеокліп «Один день зі шкільного життя»(27.06)

Ціннісне ставлення до сім’ї, родини, людей:

  1. До дня вчителя свято «Найдорожчі наші вчителі»(01.10)
  2. В рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насилля» ряд заходів (25.11-10.12)
  3. Флешмоб «Скажемо СНіДу ні!» (01.12)
  4. Новорічні свята: «Святий Миколай ти до нас завітай!», «Новий рік-чарівне свято!», «Новорічна казка», «Новорічне диво!»(23.12-24.12)
  5. Відеоролик «Мамині руки тепло, мамини очі світло» (08.05)
  6. Відео-привітання «Міжнародний день сім’ї»(15.05)

Ціннісне ставлення до природи:

  1. Виставка робіт з природних матеріалів «Золота осінь» (04.10)
  2. До дня Землі онлайн-виставка малюнків «Земля-мати».(22.04)
  3. Відеоролик до Дня Чорнобильської трагедії «Чорнобиль без права на забуття!»(26.04)
  4. Ціннісне ставлення до себе:
  5. Участь школи у акції «Монетки дітям»(01.09-30.09)
  6. Інтелектуальна гра «Ерудит»(09.09)
  7. Інтерактивно-інтелектуальна гра «Що?Де?Коли?»(09.11)

Ціннісне ставлення до праці:

  1. Інформаційна-хвилинка до Міжнароднього дня охорони здоров’я «Ні спаленню листя!»(14.09)
  2. Акція до Всесвітнього дня прибирання «ЧистоОК»
  3. Акція «Чисте подвір’я»
  4. Відеозвіт роботи гуртківців декоративно-ужиткового мистецтва
  5. Ціннісне ставлення до культури і мистецтва:
  6. Захід для старшокласників «The Hallowen parti»(29.10)
  7. Стінгазета: «Скажемо СНіДу – ні!»
  8. Стінгазета: «16 днів проти насилля»
  9. Стінгазета: «Моя профорієнтація»
  10. Велика увага педагогічним колективом приділяється роботі з обдарованими учнями. Тому відповідно висока результативність участі школи у конкурсах, акціях:
  11. Участь школи у акції «П’ять картоплин»
  12. Участь у конкурсі «Дні європейської спадщини» (керівник Сокол Г.С.)
  13. Участь у конкурсі логотипа «Державний інститут сімейної та молодіжної політики(керівник Сокол Г.С.)
  14. Фотоконкурс Мезинського НПП «Фотомить у Мезинському парку» (керівник Сокол Г.С.)
  15. Участь здобувачів освіти у акції Мезинського НПП «Піклуємося про птахів взимку» (керівник Ходькова А.М.)
  16. Участь здобувачів освіти у акції Мезинського НПП «Не рубай ялинку»(керівники: Король Н.О - 2 клас, керівник гуртка «Чарівна палітра» Уколенко С.Д., керівник гуртка «Дитячі фантазії» Сокол Г.С.)
  17. Конкурс малюнка «Охорона праці – очима дітей»(учитель Уколенко С.Д.)
  18. Участь здобувачів освіти у природоохоронній акції Мезинського НПП «Збережемо первоцвіти»(керівник Уколенко С.Д.)
  19. Участь у онлайн-челенджах на патріотичну тематику Обласної Ради старшокласників.

Враховуючи воєнний стан, у новому форматі пройшло цьогоріч і святкування Останнього Дзвоника та Випускного вечора.

З метою виховання самосвідомості майбутнього громадянина України та забезпечення повноцінного розвитку школяра, розумового, естетичного, фізичного виховання у закладі освіти діяли гуртки: «Козацька школа». «Юний патріот», «Дивокрай», «Рятівник», «Пластун», «Дитяча фантазія», «Світ руками дітей», «Юні таланти», «Чарівна палітра», «Загальна фізична підготовка».

У навчальному закладі працює 2 групи продовженого дня, чисельність – по 32 учні. Розроблено режими роботи.

Вихователі ГПД працюють над створенням умов для повноцінного розвитку особистості молодшого школяра через комплексний системний підхід до організації виховання, навчання, розвиток та збереження здоров’я учнів, проводять розвивальні та спортивні ігри, спостереження за природою під час прогулянок, проводять виховні заходи.

Важливим аргументом самоорганізації дитини є учнівське самоврядування, яке направляє до пошуку шляхів, оцінок, позицій життєвої активності. Виходячи з таких позицій, у школі створено демократичну модель учнівського самоврядування. Його діяльність здійснюється за чітко складеними планами, засідань учнівської ради та кожного міністерства та комісій згідно графіка двічі на тиждень. Роботу учнівського самоврядування координує педагог-організатор.

Діяльність учнівського самоврядування в 2021-2022 н. р. була спрямована на виконання основних завдань сучасної освіти, що зумовлені пріоритетними напрямами реформування школи, визначеними Державною національною програмою «Освіта («Україна ХХІ століття»), Концепцією національно-патріотичного виховання учнівської молоді, Концепцією розвитку загальної середньої освіти, програмою «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів».

Пріоритетними напрямками діяльності учнівського парламенту були:

  • використання потенціалу краєзнавчої роботи щодо патріотичного виховання учнів школи;
  • виховання в учнів громадянських якостей; профілактика й попередження шкідливих звичок та правопорушень серед учнів;
  • формування соціальної компетентності (відповідальної, вольової поведінки;
  • значення особистості (у шкільному та громадському житті);
  • підвищення ефективності профорієнтаційної роботи через інтеграцію діяльності всіх ланок: навчальної, позакласної та позашкільної роботи, співпраці з батьківським комітетом, міським центром зайнятості, дитячими та громадськими організаціями, підприємствами району;
  • вдосконалення методів роботи з активами класів та надання методичної допомоги, передача досвіду організаторської роботи; формування системи життєвих цінностей, створення умов для ефективного формування моральної культури учнів; використання засобів ІКТ.

Представники учнівського самоврядування були активними учасниками

всіх загальношкільних заходів. Члени учнівського самоврядування працювали згідно Статуту, виконували свої обов’язки відповідно до приналежності до тої чи іншої комісії чи міністерства.

Виходячи із вище сказаного, вважати виховну роботу у 2020-2021 навчальному році такою, що відповідає плану та реалізації концепції національної школи в педагогічному процесі.

РОЗДІЛ ІІІ. ОЦІНКА ПЕДАГОГІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ

Протягом 2021-2022 навчального року педагогічні працівники закладу працювали над загальношкільною науково-методичною проблемою у наступних методичних об’єднаннях:

  • предметів суспільно-гуманітарний циклу;
  • предметів природничо-математичного циклу;
  • початкових класів;
  • класних керівників.

Аналіз роботи методичних об’єднань засвідчує, що основну увагу вчителі приділяли підвищенню фахової майстерності, розвитку власної творчої особистості, спільному вирішенню завдань, поставлених методичними об’єднаннями щодо втілення сучасних інновацій та педагогічних технологій, сприяли творчому підходу до реалізації ідей програм з кожного предмета на забезпечення, засвоєння й використання найбільш раціональних методів і прийомів навчання та виховання школярів. На засіданнях методичних об’єднань розглядались, зокрема, такі питання:

  • виконання Державних стандартів освіти;
  • вивчення й реалізація основних положень нормативних і директивних документів про освіту;
  • опрацювання методичних рекомендацій щодо вивчення базових дисциплін у 2021-2022 навчальному році;
  • методика організації та проведення сучасного уроку;
  • використання інтерактивних технологій як засіб підвищення ефективності уроку;
  • формування предметних компетентностей в учнів;
  • робота з творчо обдарованою молоддю, залучення до участі в різноманітних конкурсах, олімпіадах, робота в Малій академії наук.
  • вивчення передового педагогічного досвіду вчителів району, області.

Робота методичних об’єднань була спланована, засідання проводилися на належному рівні з обговоренням науково-теоретичних питань і практичної діяльності вчителів.

Науково-методична рада закладу забезпечувала планування, керівництво та аналіз методичної роботи протягом року. Майстерність учителів здійснювалася через постійне самовдосконалення, вивчення передового досвіду вчителів України та своїх колег шляхом самоосвіти та через участь у роботі методичних об’єднань, семінарах, виконанні особистих творчих планів.

Педагоги закладу освіти є активними членами вебспільноти освітян, працюючи на таких платформах, як «Всеосвіта», «На урок», «Прометеус» тощо, де проходять курси, беруть участь у семінарах та конференціях, розміщують власні методичні матеріали, створюють тести для перевірки рівня навчальних досягнень учнів.

Традиційним у закладі освіти залишилося проведення предметних тижнів та творчих тижнів учителів, які атестуються.

Аналіз підсумків навчального року дає підстави зробити висновки, що порівняно з минулим навчальним роком зріс рівень фахової майстерності педагогів. Педагогічний колектив школи в процесі своєї діяльності реалізував мету виховання, навчання та розвитку дітей, поставлену на початку навчального року.

Разом з тим в організації методичної роботи багато невирішених проблем, суттєвих недоліків:

  • недостатньо налагоджене взаємовідвідування уроків учителями;
  • кожне методичне об’єднання автономне у своїй роботі й практично не пов’язане з роботою інших методичних об’єднань;
  • недостатня роль голів методоб’єднань в організації цілеспрямованої роботи зі здібними учнями з підготовки шкільних команд до участі в міських та обласних етапах учнівських олімпіад, конкурсах різних рівнів;
  • педагоги залишаються інертними до публікацій методичних розробок у фахових виданнях;
  • потребує покращення робота по залученню вчителів до участі у обласному конкурсі «Учитель року».
Усього педагогічних працівників
З них:
· учителів 26
· практичних психологів 1
· педагогів – організаторів 1
· керівників гуртків 7
Усього обслуговувального персоналу 17
Усього працівників 43
З них працює за сумісництвом 3

В закладі освіти педагогічними працівниками здійснюється планування своєї діяльності, проводиться аналіз результатів, використовуються сучасні освітні підходи до організації освітнього процесу з метою формування ключових компетентностей здобувачів освіти.

Педагогічні працівники створюють та/або освітні ресурси (електронні презентації, відео матеріали, методичні розробки, Веб-сайти, блоги), що сприяють формуванню суспільних цінностей у здобувачів освіти у процесі їх навчанні, вихованню та розвитку.

Відповідно до Законів України « Про освіту», « Про повну загальну середню освіту», «Типового положення про атестацію педагогічних працівників» затвердженого Міністерством освіти і науки України від 06.10.2010 № 930, зареєстрованого в міністерстві юстиції України 14.12.2010 за №1255/18550 у 2021-2022 навчальному році здійснювалась перепідготовка вчителів при ЧОІППО у дистанційній формі. Курсова перепідготовка здійснювалась згідно графіка, який складається на кожний рік та затверджується педагогічною радою. Згідно з порядком підвищення кваліфікації педагогічних працівників курсову перепідготовку потрібно проходити щороку. Атестація педагогічних працівників здійснювалася відповідно до перспективного плану атестації педагогічних кадрів з метою стимулювання цілеспрямованого безперервного підвищення рівня професійної компетентності педагогічних працівників, росту їх професійної майстерності, розвитку творчої ініціативи, підвищення престижу й авторитету, забезпечення ефективності освітнього процесу.

У 2021-2022 навчальному році атестувалось 5 учителів:

  1. Бібік В.В. учитель історії, атестувалась на відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії « спеціаліст вищої категорії», відповідність звання « старший вчитель»;
  2. Стельмах Л.М. вихователь ГПД, атестувалась на відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії « спеціаліст вищої категорії»;
  3. Ященко Н.Ю. учитель англійської мови , атестувалась на відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії « спеціаліст першої категорії»;
  4. Король Н.О. учитель початкових класів, атестувалась на присвоєння кваліфікаційної категорії « спеціаліст другої категорії»;
  5. Пилипенко Т.І. учитель початкових класів, атестувалась на відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії « спеціаліст вищої категорії», відповідність звання « старший вчитель».

Аналіз якісного складу та освітнього рівня педагогічних працівників школи дозволяє зробити висновок про можливість проведення освітнього процесу на високому рівні.

На кінець 2021 – 2022 навчального року якісний склад педагогічного колективу становить:

Освітньо – кваліфікаційний рівень Кваліфікаційні категорії та педагогічні звання
молодший спеціаліст бакалавр спеціаліст магістр спеціаліст спеціаліст другої категорії спеціаліст першої категорії спеціаліст вищої категорії старший учитель учитель – методист
Кількість педагогічних працівників 24 2 3 2 7 14 4 1

Вчитель – методист – 1 учитель, що становить 3,8 %

Старший вчитель – 4 учителі, що становить 15,3%

Спеціаліст вищої категорії – 14 учителів, що становить 53,8%

Спеціаліст першої категорії – 7 учителів, що становить 26,9%

Спеціаліст другої категорії – 2 учителі, що становить 7,6%

Спеціаліст – 3 учителі, що становить 11,5%

З педагогів школи мають звання «вчитель – методист» Стельмах В.В., "старший вчитель"- вчитель біології Ірха Л.М., вчитель історії Бібік В.В., вчитель початкових класів Ходот В.М, вчитель початкових класів Пилипенко Т.І.

Педагогічний стаж працівників
до 3 років понад 3 роки понад 10 років понад 20 років понад 30 років понад 40 років
Кількість педагогічних працівників 1 3 4 7 10 1
Вік педагогічних працівників
до 30 років 31-40 років 41-50 років 51-55 років Більше 55 років
Кількість педагогічних працівників 5 9 6 6

Педагогічні працівники здійснюють інноваційну освітню діяльність, беруть участь у освітніх проєктах. Вчителі діють на засадах педагогіки партнерства, співпрацюють з батьками здобувачів освіти з питань організації освітнього процесу, забезпечують постійний зворотній зв’язок. Організація педагогічної діяльності та навчання здобувачів освіти діє на засадах академічної доброчесності.

РОЗДІЛ ІV. УПРАВЛІНСЬКІ ПРОЦЕСИ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ

Як керівник закладу освіти розумію, що якість освітньої діяльності неможлива без розуміння шляхів розвитку закладу освіти. Цілі розвитку та основні кроки задля їх досягнення формулюються у Стратегії розвитку, що містить визначення цінностей, які сповідує заклад.

Тому у 2021-2022 навчальному році адміністрація закладу освіти разом із передовими педагогами закладу та експертними групами працювала над створенням Стратегії розвитку на 2022-2026 роки для удосконалення якості освітніх послуг, які надає заклад, вироблення освітньої та наукової стратегії з урахуванням якісних змін у державі.

Під час розроблення Стратегії розвитку закладу та річного плану роботи закладу ми намагалися врахувати думку експертної групи. Створена Стратегія розвитку закладу включає у себе реалізацію протягом п’яти років наступних проєктів:

1. Управління закладом освіти

2. Кадрове забезпечення

3. Інформаційне освітнє середовище

4. Освітній процес

5. Виховна робота

6. Здорова особистість

7. Соціально-психологічний супровід (булінг)

8. Матеріально-технічне забезпечення

Протягом 2021-2022 н. р. заклад освіти працював за освітньою програмою (погоджено педагогічною радою, протокол №1 від 30.08.2021 року), складеною відповідно до Типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів, яка враховувала профільність навчання, побажання учнів та батьків та включала курси за вибором.

Освітня програма для 1-4 класу розроблена відповідно до Закону України «Про освіту», Державного стандарту початкової освіти на основі типової освітньої програми для 1-4 класів закладів загальної середньої освіти, розробленої під керівництвом О. Я. Савченко.

Освітня програма ІІ ступеня (базова середня освіта) розроблена на виконання Закону України «Про освіту» та постанови Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1392 «Про затвердження Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти» на основі типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 20.04.2018 № 405:

Освітня програма ІІІ ступеня (профільна середня освіта) розроблена на виконання Закону України «Про освіту» та постанови Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1392 «Про затвердження Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти» «Про затвердження Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти» на основі типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти ІІІ ступеня, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 20.04.2018 № 408.

Реалізація інваріантної та варіативної складових навчального плану здійснювалась за програмами, затвердженими Міністерством освіти і науки України. Варіативна частина робочого навчального плану в 2021/2022 н. р. була спланована на врахування побажання учнів, запитів батьків, кадрове та навчально-методичне забезпечення. Години варіативної складової використані для поглибленого та допрофільного навчання, курсів за вибором, факультативів з метою надання якісної освіти. Загальна кількість годин на варіативну складову становила 16,5 годин.

У 2021-2022 навчальному році навчальний заклад працював за річним планом, затвердженим за засіданні педагогічної ради № 1 від 30.08.2021 року.

Річний план роблений відповідно до Стратегії розвитку та освітньої програми, є основним робочим документом для організації повсякденної діяльності закладу освіти впродовж навчального року та передбачає реалізацію чотирьох основних напрямків роботи внутрішньої системи забезпечення якості освіти, а саме щодо освітнього середовища, системи оцінювання освітньої діяльності учнів, системи педагогічної та управлінської діяльностей. Стратегія розвитку закладу має реалізовуватися через систему планування.

Для здійснення самооцінювання якості освітньої діяльності у закладі освіти розроблена внутрішня система забезпечення якості освіти (протокол засідання педагогічної ради №7 від 14.02.2022 року), що включає критерії, правила і процедури оцінювання педагогічної діяльності педагогічних працівників та здобувачів освіти, управлінської діяльності керівних працівників закладу освіти, систему та механізм забезпечення академічної доброчесності. Проте повинна визнати, що моніторинг освітньої діяльності протягом 2021-2022 року здійснювався лише частково, що певною мірою пов’язано із воєнним станом. Цього навчального року адміністрацією навчального закладу здійснювалося вивчення системи роботи лише вчителів, що атестувалися (5 педагогів), протягом навчального року вивчався стан ведення класних журналів, щоденників, здійснювалася перевірка ведення зошитів з української мови, з англійської мови, з математики. На основі перевірки складені аналітичні довідки.

Протягом 2021-2022 навчального року здійснено генеральне прибирання у підвальному приміщенні навчального закладу. Підвальне приміщення підготовлене до використання в якості найпростішого укриття.

Однією з важливих складових управлінського процесу є безумовне виконання вимог статті 30 Закону України «Про освіту», яка визначає перелік обов’язкової інформації, яку заклад має оприлюднювати. У нашому навчальному закладі створений та активно функціонує офіційний сайт, де є відкритий доступ до публічної інформації. Сайт закладу постійно оновлюється, висвітлює події, які відбуваються у житті школи. Шкільне життя навчального закладу висвітлюється також на офіційній Facebook-сторінці закладу, що є більш популярною серед учнів та батьків.

Кадрова політика закладу спрямована на забезпечення закладу освіти кваліфікованими педагогічними та іншими працівниками. Протягом 2021-2022 н. р. заклад освіти був забезпечений кадрами на 100% (26 учителями, 3 вихователями ГПД, практичним психологом, педагогом-організатором.

Адміністрація навчального закладу сприяє підвищенню кваліфікації педагогічних працівників, розроблений перспективний план підвищення кваліфікації та план підвищення кваліфікації на рік. Планові курси педагогічні працівники проходять на базі ЧОІППО, педагоги закладу освіти є активними членами вебспільноти освітян, працюючи на таких платформах, як «Всеосвіта», «На урок», «Прометеус», «Едера» тощо, де проходять курси, беруть участь у семінарах та конференціях, розміщують власні методичні матеріали, створюють тести для перевірки рівня навчальних досягнень учнів.

Протягом 2021-2022 навчального року у закладі проведена наступна робота:

1. Пофарбовані коридори, спортивний зал, їдальня.

2. Оновлений інтер’єр коридора першого та другого поверхів.

3. Для наших наймолодших школярів, першокласників, було придбано новенькі шкільні меблі: парти та стільці, комп’ютерну техніку: принтер, ламінатор, ноутбук та дидактичні матеріали.

4. Придбані дезінфікуючі засоби.

5. Закуплено посуд для їдальні.

6. Придбано телевізор, три ноутбуки, два біотуалети, сан техніку.

Проте, на сьогодні залишаються проблеми, які необхідно вирішити. Це реконструкція шкільних туалетів, поновлення навчального комп'ютерного обладнання, оновлення інтер’єру актового залу та придбання нового спортивного майданчика.

Висловлюю щиру подяку за співпрацю: учням – за бажання вчитися, учителям — за творчість, за любов до своєї професії; батькам — за допомогу, розуміння, підтримку і сподіваюсь на подальшу плідну співпрацю; технічному персоналу за їх щоденну працю, за чистоту в навчальному закладі та на території школи. Я вірю в наш навчальний заклад, захоплююся його талановитими особистостями: учнями, вчителями, випускниками, які примножують справу нашого закладу.


ПРОТОКОЛ №2
загальних зборів колективу
Авдіївського ліцею
Понорницької селищної ради

31.08.2022

Присутні – 27 осіб

Голова зборів – Куліш О.С.

Порядок денний.

1. Звіт директора ліцею за 2021 – 2022 навчальний рік.

СЛУХАЛИ:

Директора ліцею Ірха Л.М., про обрання головуючого на зборах.

ВИРІШИЛИ:

Обрати головою на зборах Куліша О.С.

СЛУХАЛИ:

Головуючого Куліша О.С., про звіт директора ліцею за 2021-2022 навчальний рік та про необхідність обирання лічильної комісії.

ВИРІШИЛИ:

Обрати лічильну комісію в складі двох членів, а саме Катренко Н.Г. та Ященко Т.М.

ВИСТУПИЛИ:

Директор ліцею Ірха Л.М. зі звітом про пророблену роботу за період 2021-2022 навчального року.

ВИСТУПИЛИ:

Ходькова А.М. запропонували визнати роботу адміністрації Авдіївського ліцею у 2021-2022 навчальному році - задовільною.

ВИРІШИЛИ: визнати роботу адміністрації Авдіївського ліцею у 2021-2022 навчальному році - задовільною.

За прийняте рішення голосували одноголосно.

Голова зборів ___________ Куліш О.С.

Кiлькiсть переглядiв: 183