Історія

Авдіївської ЗОШ І-ІІІ ступенів

Рік заснування школи – 1873

Кількість учнів – 146

Кількість класів – 11

Груп продовженого дня – 2


Гімн Авдіївської ЗОШ І-III ст.

Слова А.Лазаренка. Музика М.Салуяна

1) В колі ялин і каштанів, у яблуневім саду,

Кращої в світі не має, кращої я не знайду.

Зіронька ти світанкова, ніжнатроянда в маю,

Думкою лину в єдину, чудову школу рідненьку свою.

Приспів:

Авдіївська середня, ми в ній одна сім 'я,

Авдіївська середня - лебідонька моя.

До тебе повертаюсь з далеких я доріг

І серце завмирає ступлю лиш на поріг.

2) Ростем і мужніємо в школі, знань урожай зберемо,

І як би не склалися долі екзамен на зрілість здамо.

Нас радо завжди зустрічають, дарують знання вчителі,

За чуйні серця, за недоспані ночі уклін вам усім до землі.

Приспів.

3) Будуть незвідані далі, будуть казкові світи.

Та в пам'яті нашій назавжди рідна домівка і ти.

Будь же завжди молодою, діток щодень зустрічай,

Дай їм знання, дай наснаги такої, славили щоб рідний край.

Приспів.


В колі ялин і каштанів,
У яблуневім саду.
Кращої в світі немає,
Кращої я не знайду…
Ці слова Гімну Авдіївської ЗОШ І-ІІІ ступенів залишаються в серці кожного, хто хоча б один рік навчався або працював у Авдіївській школі. На півдорозі від Сосниці до Новгорода-Сіверського обабіч дороги стоїть двоповерховий будинок, в якому ось уже 45 років сіячі розумного, доброго, вічного навчають підростаюче покоління, виховують майбутнє нашої держави.
Історія школи сягає в далекий 1873 рік, коли на кошти Сосницького повітового земства в Авдіївці було відкрито земське однокласне училище, в якому діти міщан, козаків і селян здобували початкову освіту, навчаючись два роки. Ініціатором відкриття училища був відомий в Чернігівській губернії земський діяч, чернігівський лікар В.Карпинський. В 1901 році училищу присвоєно його ім’я. На початку ХХ століття Авдіївське училище стає народним двокласним, діти навчаються в ньому чотири роки. В 1919 році Авдіївське народне двокласне училище було перейменоване в Авдіївську трудову початкову школу. В 1930 році Авдіївська школа стає семирічною, а в 1938 році – середньою.
Школа існувала в різних приміщеннях на території села. В одному з них зараз знаходиться Авдіївська дільнича лікарня. Нинішнє типове двоповерхове приміщення, збудоване на кошти місцевого колгоспу „Прогрес“, прийняло дітей в лютому 1972 року. В ньому 1973 року школа відзначила своє 100-річчя. Починаючи з 2008 року за сприяння місцевих органів влади приміщення школи зазнає значної реконструкції як зовні так і всередині, включаючи газифікацію, водопостачання, виконання тепло- та енергозберігаючих програм. Хочеться вірити, що своє 140-річчя (2013р.) школа зустріне в оновленому, капітально відремонтованому приміщенні.
Зараз у школі навчається 146 дітей. Ними опікуються 25 педагогів.
Науково-методичне забезпечення навчально-виховного процесу педагогічними працівниками закладу полягає в організації роботи учнів за новими програмами і підручниками, впровадженні в практику роботи нових технологій навчання. Робота вчителів спрямовується на пошук оптимальних шляхів застосування як традиційних методів навчання і способів організації діяльності учнів, так і новітніх методик. В школі була розроблена, а зараз успішно реалізується на практиці власна модель навчального закладу «Школа любові до рідного краю». Вчителі початкових класів створили творчу групу педагогів, що вивчають і впроваджують в навчально-виховний процес ідеї видатного педагога В.О.Сухомлинського. Результатом науково-методичної роботи педагогічних працівників є їх виступи на науково-практичних конференціях, педагогічних читаннях, розробка методичних рекомендацій, робота над індивідуальними науково-методичними темами.

Ласкаво просимо до нашої школи!!!

Кiлькiсть переглядiв: 345