МОН анонсувало зміни в системі атестації педагогів – а відтак і в системі підвищення їх зарплат

Заступниця міністерки освіти Любомира Мандзій повідомила, що наприкінці січня 2020 року на розгляд громадськості винесуть суттєві зміни до «Типового положення про атестацію педагогічних працівників».

На зустрічі в МОн з приводу новацій системи підвищення кваліфікації педагогів пані Мандзій відповіла на запитання освітян:

Заробітна плата залежить від проходження атестації. На сьогоднішній день я би не пов’язувала підвищення оплати праці педагогічного працівника з підвищенням кваліфікації впродовж одного року.

Педагогічна рада має затвердити результати підвищення кваліфікації, певну кількість годин – тоді під час атестації ви маєте ці всі накопичені години і рішення педагогічної ради про визнання цих результатів.

Однак ми працюємо над змінами до «Типового положення про атестацію педагогічних працівників», – додала заступниця очільниці МОН.

Згідно з повідомленням Любомири Мандзій, уже в п’ятницю 24 січня 2020 року Міністерство освіти надішле експертам з атестації педагогів перший варіант запланованих змін до системи атестації.

А після внесення експертних правок за ідеями поправок МОН звернеться і до всіх освітян:

Думаю, цей навчальний рік буде вже таким, як є, – продовжила Любомира Степанівна. – Проте ми з понеділка, може, вівторка наступного тижня [тобто 27 чи 28 січня] виставимо на громадське обговорення проєкт зміненого «Типового положення про атестацію педагогічних працівників».

Воно вступить у дію з нового [2020/2021] навчального року. Але нам конче необхідно розробити все це зараз, – повідомляє заступниця міністерки освіти.

Нагадаємо, що курси та вебінари від «Всеосвіти» мають бути зараховані у підвищення кваліфікації.

До кожного вебінара та курсу від «Всеосвіти» можна замовити сертифікат, зміст якого повністю відповідає вимогам документів про підвищення кваліфікації (згідно з пунктом 13 «Порядку підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників»).

Сторінка вебінарів: https://vseosvita.ua/webinar

Сторінка курсів: https://vseosvita.ua/course

Кiлькiсть переглядiв: 28