/Files/images/Відвідування.jpg

ЯК ДІЯТИ АДМІНІСТРАЦІЇ ШКОЛИ, ЯКЩО УЧЕНЬ НЕ ВІДВІДУЄ ЇЇ ПРОТЯГОМ ТРИВАЛОГО ЧАСУ?

Основним нормативно-правовим актом, який регулює дане питання є Постанова КМУ від 13 вересня 2017 року № 684 «Про затвердження Порядку ведення обліку дітей шкільного віку та учнів» (далі – Постанова).

Відповідно до частині 13 Постанови У разі відсутності учнів, які не досягли повноліття, на навчальних заняттях протягом 10 робочих днів підряд з невідомих або без поважних причин навчальний заклад невідкладно надає відповідному територіальному органу Національної поліції та службі у справах дітей дані таких учнів для провадження діяльності відповідно до законодавства, пов'язаної із захистом їх прав на здобуття загальної середньої освіти.

Причини відсутності учня на навчальних заняттях підтверджуються відповідною медичною довідкою закладу охорони здоров'я або письмовим поясненням батьків (одного з батьків) учня чи інших законних представників (для учнів, які не досягли повноліття) або учня (для повнолітніх учнів), що зберігаються в його особовій справі протягом поточного навчального року.

Що це значить для батьків учня?

Якщо дитина не відвідує навчальний заклад протягом 10 днів та більше, навчальний заклад повідомляє відповідний територіальний орган Національної Поліції України та Службі у справах дітей.

Відповідальність невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов'язків щодо виховання дітей, щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до трьох неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Кiлькiсть переглядiв: 803