Збірник рецептур страв /Files/images/rozklad/про проект.jpg

ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ!

“ЗБІРНИК РЕЦЕПТУР СТРАВ ДЛЯ ХАРЧУВАННЯ ДІТЕЙ ШКІЛЬНОГО ВІКУ В ОРГАНІЗОВАНИХ ОСВІТНІХ ТА ОЗДОРОВЧИХ ЗАКЛАДАХ” БУДЕ ПОВНОЦІННО ВИДАНИЙ ПІСЛЯ ОТРИМАННЯ ГРИФІВ МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ, А ТАКОЖ МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ.

РЕЦЕПТИ (ТЕХНІЧНІ КАРТКИ), ЩО НАВЕДЕНІ У ПОСІБНИКУ, ЗГІДНО ОТРИМАНОГО ВИСНОВКУ ВІД ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ БЕЗПЕЧНОСТІ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ ТА ЗАХИСТУ СПОЖИВАЧІВ, ВЖЕ МАЮТЬ ДОЗВІЛ НА ВИКОРИСТАННЯ ЗА ПРИЗНАЧЕННЯМ.

За всіма новинами можна слідкувати на сторінці
Нове шкільне харчування I Cult Food
.

Нове Шкільне Харчування – це проект з покращення культури харчування у школах України, заснований кулінарним експертом Євгеном Клопотенко.

Метою програми “Нове шкільне харчування” є підвищення та поширення рівня культури здорового харчування у навчальних закладах. У рамках проекту було розроблено “Збірник рецептів страв для харчування дітей шкільного віку в навчальних та оздоровчих закладах”, а також план впровадження нової шкільної культури харчування у шкільні їдальні по всій Україні.

Ідея проекту виникла у Євгена ще в шкільні роки. У той час в шкільних їдальнях не було смачних страв. Готували згідно рецептами, але їжа була не аппетитною. Власне, цей факт і надихнув на зміни.

У 2017 році команда Євгена Клопотенка отримала грант від Фундації Ашан для молоді на створення нових рецептів страв для харчування у школах України. Результатом реалізації проекту, на основі відгуків більш ніж 1500 батьків та учнів, стала розробка 110 унікальних рецептів, які згодом увійшли до Збірника. А в грудні 2018 року Державна служба України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів видала Висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи, яким надано дозвіл на впровадження програми.

Павло Хобзей, перший заступник Міністра освіти та науки України, відзначив, що проект “Нове шкільне харчування”, пов’язаний із одним із напрямків концепції “Нової школи”, яку впроваджує та реалізує Міністерство освіти та науки України, а саме збереження здоров’я. “Міністерство зацікавлене у реалізації проекту “Нове шкільне харчування” у закладах шкільної освіти по всій Україні. Зі свого боку, ми зробимо усе можливе щоб реформувати шкільне харчування”

Владислав Збанацький, заступник директора ГУ “Центр громадського здоров’я МОЗ України, зауважив, що реформа шкільного харчування матиме позитивний вплив на здоров’я учнів в цілому та сприятиме покращенню навчального процесу у школах, оскільки саме їжа – це джерело енергії та імунітету для школярів.

Наступним етапом у реформуванні культури харчування у школах буде сприяння у впровадженні програми в шкільні їдальні по всій країні, що проходитиме завдяки підтримці Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) та отриманого від них гранту.

“Зміна культури харчування в Україні – це глобальний та довготривалий процес. У зв’язку з цим ми вирішили розпочати з молодого покоління українців. Саме в школі учні набувають вмінь та навичок, які використовують протягом усього життя, тому змінювати ставлення до їжі потрібно розпочати на етапі формування особистості. Через дітей ми можемо вплинути на їх батьків та оточення, таким чином охопивши всю Україну. Збірник рецептів – це свого роду книга настанов зі приготування здорової їжі, орієнтована на технічні та фінансові можливості шкіл та батьків. Впровадження Збірника у шкільні їдальні розпочнемо із 3 шкіл у м. Київ, де наша команда разом з учнями буде готувати страви протягом 2 тижнів. Наступним кроком стануть виїзні презентації в 6 обласних центрах України для вчителів, учнів та їх батьків. Вищезгадані рецепти, а саме процес їх приготування буде доступний на безкоштовній основі на офіційній сторінці проекту та на відеохостингу Youtube.

Таким чином, проект “Нове шкільне харчування” має на меті стати фундаментом змін у культурі харчування не тільки у шкільних їдальнях, а по всій Україні!” – Євген Клопотенко.

​Кулінарна освіта

Якщо людина харчується поза домом, то її природнє бажання – насолодитися їжею, за яку вона заплатила. Але, насправді, дуже рідко ми можемо задовольнити свої смакові потреби. Адже далеко не у всіх закладах готують смачно. Чому так? В Україні непристойно мало кваліфікованих кухарів. У кулінарних коледжах максимум, чого навчають, – це як робити «засмажку». Тому я зайнявся реформою кулінарної освіти. Щоб у нашій країні з‘явилися кухарі, які мають сучасне мислення та володіють сучасними техніками приготування їжі. Я хочу, щоб у ресторанах працювали люди, які відносяться до приготування їжі з пристрастю. Зараз я викладаю у студентів кулінарного коледжу Києва. Я повністю змінив стиль викладання, завдяки якому студенти з захопленням відносяться до своєї діяльності та отримують багато саме практичних навичок. Згодом, у сумісництві з викладачами цього коледжу я випущу нові методичні рекомендації щодо викладання у студентів кулінарних учбових закладів. Саме ця методика навчання, яка за основу має практичний досвід, діятиме у кулінарному коледжі, який буде відкритий на базі Київського університету туризму економіки та права. Як тільки я отримаю перші результати, то зможу розповсюдити цю методику викладання серед усіх кулінарних освітніх закладів України. Мета всієї цієї діяльності – створити нове покоління крутих кухарів, які будуть готувати якісну та смачну їжу, піднімуть Україну у міжнародному ресторанному рейтингу та змінять ставлення українців до цієї професії. Професія «кухар» стане сприйматися, як престижна та асоціюватися не з їдальнями, а з ресторанною справою.

Кiлькiсть переглядiв: 340